O nas

 

Nazywam się Paweł Srebniak i moją największą pasją są mrówki. Jeśli Ciebie również fascynują te małe stworzenia, to trafiłeś w idealne miejsce. Zapraszam Cię do mojego mrówczego świata - poznaj Formicarium.pl.

Jak to się zaczęło? 

Moja przygoda z hodowlą mrówek zaczęła się dość niespodziewanie. Był zwykły, sierpniowy poranek 2014 roku. Wstałem i jak co dzień zająłem się pracą nad moją firmą. Pijąc poranną kawę myślałem o tym, jak dzień wcześniej przeglądałem Internet w poszukiwaniu informacji o hodowli gekonów. Nagle zobaczyłem spacerującą przede mną mrówkę. "Co za wariat hoduje mrówki?" - pomyślałem. Chwilę później stwierdziłem, że to mógłbym być ja, po czym pobiegłem po opakowanie na moją nową pupilkę.

Pierwsze kroki w hodowli mrówek

Po złapaniu pierwszej królowej przyszła pora na poszerzanie wiedzy - z przyjemnością przystąpiłem do wertowania informacji dotyczących mrówek i ich hodowli. Szybko zrozumiałem, że są to bardzo interesujące owady. Zapowiadało się na to, że czeka mnie naprawdę niezwykła przygoda. Kiedy już się trochę podszkoliłem z teorii przyszedł czas na pierwsze zakupy. Na początek potrzebowałem areny, probówek, maty grzewczej i oczywiście jedzenia. Niestety nie udało mi się znaleźć żadnego sklepu, który w swojej ofercie miałby wszystkie niezbędne produkty. Następne komplikacje pojawiły się tuż po złożeniu zamówienia - okazało się, że przewidywany czas dostawy wydłużył się o 4 tygodnie. Zmartwiłem się, bo przecież moja pupilka nie mogła tak długo czekać, zwłaszcza na dostawę jedzenia. Po otrzymaniu przesyłki okazało się, że kolejnym problemem był stosunek ceny do jakości. Wykonanie produktów pozostawiało wiele do życzenia. To wtedy po raz pierwszy w mojej głowie zrodziła się myśl, że chciałbym zmienić ten stan i stworzyć kiedyś sklep, w którym każdy hodowca mrówek znajdzie wszystko czego potrzebuje w dobrej jakości i korzystnej cenie.

Poszerzanie wiedzy

Zanim jednak udało mi się wprowadzić mój pomysł w życie, skupiłem się na poszerzaniu swojej wiedzy z zakresu myrmekologii (nauki o mrówkach). Tak naprawdę uczę się do tej pory - na świecie jest około 12 tysięcy gatunków mrówek, więc myślę, że przede mną jeszcze wiele ciekawostek do odkrycia. W zdobywaniu wiedzy pomaga mi portal Formicopedia.org — forum ludzi z pasją! 

Podcast, czyli nowe wyzwanie

Świat mrówek wciągał mnie coraz bardziej, aż w pewnym momencie poczułem, że wiem już naprawdę dużo o tych owadach, stwierdziłem więc, że chciałbym dzielić się moją wiedzą z innymi. Przez kilka lat szukałem pomysłu jak połączyć edukację, społeczność oraz swoją pasję. Tak powstał podcast “Mrówki w twoim domu”. Na początku miał być jedynie moim osobistym eksperymentem, ale już po kilku odcinkach zrozumiałem, że ten projekt zostanie ze mną na dłużej.

“Mrówki w twoim domu” to podcast dla początkujących hodowców mrówek, którzy rozpoczynają swoją przygodę z hodowlą tych wspaniałych zwierząt i szukają sprawdzonych oraz praktycznych informacji. Można w nim posłuchać m. in. o karmieniu i zachowaniu mrówek oraz o formikariach. Dzielę się też sprawdzonymi poradami hodowlanymi, pokazuję jakich błędów unikać oraz inspiruję do działania. Odpowiadam także o produktach, które wykonujemy i sprzedajemy w sklepie internetowym Formicarium.pl.

Na kanale YouTube znajdziecie nie tylko podcast, ale też moje filmy oraz inne materiały o mrówkach.

Sklep internetowy

W 2018 roku udało mi się zrealizować moje największe przedsięwzięcie - po wielu latach przygotowań otworzyłem wreszcie wymarzony sklep internetowy.

Sklep Formicarium.pl to ludzie, którzy dzięki połączeniu nietypowego hobby, swojej wiedzy i nowoczesnych mediów chcą pokazać, że hodowla mrówek to bardzo pasjonujące zajęcie. Obserwacje i śledzenie tych małych stworzeń zarówno w naturze, jak i w domowym zaciszu, to wspaniała przygoda i ciekawy sposób na spędzanie czasu. 

Witaj na Formicarium.pl - rozgość się i czuj się jak u siebie. Poznaj z nami wielki świat małych stworzeń!

Jeśli masz jakieś pytania lub uwagi, napisz do nas: sklep@formicarium.pl 

Jeżeli podoba Ci się to, co robimy zapraszamy do podzielenia się opinią poprzez serwis Facebook -> https://www.facebook.com/formicariumpl/. Dzięki temu nasza marka trafi do większej liczby osób. Z góry dziękujemy za każdą opinię!