O nas

Moja historia

Mrówkowe spotkanie

Moja przygoda z hodowlą mrówek zaczęła się dość niespodziewanie. Był Sierpniowy poranek 2014 roku. Wstałem jak co dzień, żeby dalej pracować nad swoją firmą. Dzień wcześniej przeglądałem internet za gekonami. Pod koniec picia kawy zobaczyłem, że przede mną idzie mrówka. "Co za wariat hoduje mrówki" - pomyślałem. Po czym pobiegłem po opakowanie na moją nową pupilkę.

Ścieżka mrówek

Po złapaniu swojej pierwszej królowej przyszła pora na poszerzanie wiedzy i pierwsze zakupy. Potrzebowałem areny, probówek, jedzenia i maty grzewczej. Niestety żaden sklep nie posiadał w swojej ofercie wszystkich produktów. Kolejne problemy pojawiły się nieoczekiwanie. W zamówieniu czas dostawy przeciągnął się o "jedyne" 4 tygodnie. Kolejną rzeczą był stosunek ceny do jakości. Wykonanie pozostawiało wiele do życzenia. Postanowiłem zmienić ten stan. 

Efekt mrówki (WOW)

Poszerzanie wiedzy odbywa się niezmiennie od 2014 roku. Pomaga mi w tym Formicopedia.org — forum ludzi z pasją !

 

Paweł Srebniak, autor podcasu

Paweł 'srebrny' Srebniak

Autor podcastu, hodowca mrówek, przedsiębiorca

Podcast powstał w roli eksperymentu osobistego autora. Celem jego jest publikacja i poszerzanie wiedzy o mrówkach i ich środowisku. Tematem przewodnim są mrówki, formikaria, owady karmowe oraz formicopedia.org. Podzielę się też w nim produktami, które wykonuję w swoim sklepie z mrówkami.

Mrówki w twoim domu to podcast dla początkujących hodowców mrówek, którzy rozpoczynają swoją przygodę z hodowlą tych wspaniałych zwierząt i szukają sprawdzonych oraz praktycznych informacji hodowlanych. Na kanale YouTube znajdziecie też moje filmy, podcast oraz inne materiały o mrówkach.

Poznaj wielki świat małych stworzeń!