Mrówkowe spotkanie

Moja przygoda z hodowlą mrówek zaczęła się dość niespodziewanie. Był Sierpniowy poranek 2014 roku. Wstałem jak co dzień, żeby dalej pracować nad swoją firmą. Dzień wcześniej przeglądałem internet za gekonami. Pod koniec picia kawy zobaczyłem, że przede mną idzie mrówka. "Co za wariat hoduje mrówki" - pomyślałem. Po czym pobiegłem po opakowanie na moją nową pupilkę.

Ścieżka mrówek

Po złapaniu swojej pierwszej królowej przyszła pora na poszerzanie wiedzy i pierwsze zakupy. Potrzebowałem areny, probówek, jedzenia i maty grzewczej. Niestety żaden sklep nie posiadał w swojej ofercie wszystkich produktów. Kolejne problemy pojawiły się nieoczekiwanie. W zamówieniu czas dostawy przeciągnął się o "jedyne" 4 tygodnie. Kolejną rzeczą był stosunek ceny do jakości. Wykonanie pozostawiało wiele do życzenia. Postanowiłem zmienić ten stan. 

Efekt mrówki (WOW)

Poszerzanie wiedzy odbywa się niezmiennie od 2014 roku. Pomogła mi w tym Formicopedia.org - forum ludzi z pasją ! W maju 2018 roku zostałem zaszczycony możliwością opieki i przejęciu tego forum. Kilka miesięcy przed założeniem sklepu podjąłem decyzję, że sklep będzie wspierał i utrzymywał społeczność formicopedii.

Sklep Formicarium.pl a TerraLabsMedia sp. z. o. o

Długi czas myślałem jak dobrze przygotować działanie sklepu. Dziesiątki godzin spędzonych na przeszukiwaniu internetu, konsultacje z prawnikami oraz z moimi znajomymi przedsiębiorcami zaowocowały stworzeniem podręcznika spółki. Uzbrojony w wiedzę oraz plan, postanowiłem działać w sposób zwinny. Obecnie prowadzimy i wdrażamy podstawowe procedury oraz produkty na sklep. Jeżeli zauważysz, że brakuje jakiegoś produktu - to napisz do nas na adres sklepu, a postaramy się brakujące produkty uzupełnić. Spółka powstała pod koniec 2019 docelowo zajmować się będzie nie tylko samymi mrówkami, ale także owadami karmowymi. Więcej informacji możecie zobaczyć na stronie spółki https://terralabsmedia.com/

Mrówki w twoim domu - nasz podcast

Na równi z pomysłem startu sklepu w 2016 roku pojawił się pomysł na mrówkowy podcast. Jest to chyba pierwszy w internecie podcast poświęcony mrówkom! Mrówki w twoim domu, bo tak nazywa się nasz podcast. Nazwa została wybrana jeszcze w 2017 roku, kiedy to zacząłem nagrywać odcinki do szafy, obecnie podcast możecie usłyszeć m. in. na YouTube, Spotify, Spreaker, iTunes oraz apple podcast - zresztą sami zobaczcie - Nasz mrówkowy podcast. Jeżeli macie pomysł na odcinek to zapraszam do kontaktu przez formularz lub mail zawarty na stronie mwtd.pl

X

WELCOME TO OUR WONDERFUL WORLD

Did you know that we ship to over 24 different countries

Login with Facebook
X

WELCOME TO OUR WONDERFUL WORLD

Did you know that we ship to over 24 different countries

Register with Facebook
X

WELCOME TO OUR WONDERFUL WORLD

Did you know that we ship to over 24 different countries

Please enter the email address you used to register. You will receive a temporary link to reset your password.